Anyai örömök

Hogyan készülj fel az anyaságra? Fel lehet-e készülni rá egyáltalán? Az egyik legnagyobb döntés egy nő életében a gyermekvállalás, tele szépséggel, kihívással és persze életfogytig tartó felelősséggel gyermekünk iránt. Egyik pillanatban még babaillat-mámorban álmodozunk, a másikban pedig azon dilemmázunk, vajon jó szülők leszünk-e. Aggodalomra semmi ok, párunkkal együtt sokat tehetünk azért, hogy stressz nélkül élhessük meg az anyai örömöket.

Sokan mondják, az anyaságról az idősebb generációktól tanulhatunk a legtöbbet, de amíg nem éli át az ember, addig nem is érti meg igazán. Azonban kár aggódni, ugyanis az ösztönösnek tartott anyai viselkedés tulajdonképpen egy tanulási folyamat eredménye. Ugyanis onnantól fogva, hogy kialakul a lánygyermekek éntudata és a nemi hovatartozásukkal is tisztába kerülnek, tudatosan készülnek arra, hogy egyszer majd saját gyermekük lesz. Azaz a lányok 3 éves koruktól fogva a saját családjukban és környezetükben látottak alapján szocializálódnak. Tehát pánikra semmi ok, már azokban a nőkben is ott él a védelmező anya, akik egyelőre még csak tervezik párjukkal a szülővé válást. Azonban, amíg felszínre nem törnek a szülői ösztönök, addig a családtervezés időszakában is sokat tehettek annak érdekében, hogy minél felkészültebben várjátok a kis trónörökös érkezését. A legfontosabb, hogy kedvesetekkel megtaláljátok a testi és lelki egyensúlyotokat, hogy rálépjetek a saját életutatokra.

Konfliktusok a legharmonikusabb kapcsolatokban is előfordulnak, így jobb, ha már most felkészültök arra, hogy teljesen normális, ha időnként ellentétekbe ütköztök a feladatok leosztásában vagy esetleg a gyereknevelés kérdésében. Az őszinte és nyílt kommunikáció elengedhetetlen ahhoz, hogy kompromisszumra jussatok a kapcsolatotok és persze a kicsi érdekében. A szülővé válás egy hosszú, kiszámíthatatlan, ám egyben csodálatos folyamat, ne akarjatok a társadalom által kreált hamis ideáloknak megfelelni. Érdemes elgondolkodnotok azon, hogy mi az, amit ti szeretnétek megteremteni magatok és a jövőbeli családotok számára, és mitől érzitek majd, hogy jó szülők vagytok! De ne feledjétek: a megfelelő lelki béke és meghitt otthoni légkör megteremtése mellett éppen olyan fontos odafigyelnetek az egészségetekre is, hiszen a gyermekvállalással már nem pusztán magatokért vállaltok felelősséget.